okładka pocztowa

“Kamienica w lesie. Pocztowa 19, czyli ukryte skarby Szczecina”. Monika Szymanik.

okładka tło

“Lo vintage detail”. Monika Kantor-Załęcka i Sebastian Załęcki.

Kamienica w lesie

“Kamienica w lesie. Pocztowa 19, czyli ukryte skarby Szczecina”

i “Lo vintage detail”

Cały asortyment wysyłamy bezpośrednio z naszej kawiarni z książkami!

Darmowa dostawa krajowa od 200 zł dla zamówień opłaconych z góry.

Kamienice w Szczecinie – Kamienica w Lesie

Zapraszam do mojej księgarni Kamienica w Lesie na ul. Pocztowej 19, która jak w soczewce skupia wszystko, co mi w Szczecinie bliskie. W grudniu 2019 roku, kilka dni po premierze mojej książki zakochałam się w opuszczonej przestrzeni z secesyjnymi drzwiami i przedwojennymi płytkami na podłodze. Podczas przywracania tego miejsca do życia okazało się, że pod tynkiem znajdują się płytki, które odkryliśmy.

Miejsce spotkań

Kamienica w Szczecinie to księgarnia z książkami, nie tylko moimi, w której można także wypisać pocztówkę mojego autorstwa, przykleić znaczek, a także wrzucić ją do stareńkiej skrzynki pocztowej. Jest przedwojenny piękny piec, a w piwnicy magiel z 1880 roku. Odbywają się tu szczecińskie spotkania z mieszkańcami, autorami, przewodnikami i wszystkimi, którzy kochają kamienice, nie tylko w Szczecinie.

Kamienica w Lesie to wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie Szczecina. Skrywa w sobie niezwykłe historie oraz zachwycające elementy architektoniczne. Odkrywając jej tajemnice, można poczuć się jak uczestnik podróży w czasie, przenosząc się do okresu przedwojennego czy secesyjnego. To niecodzienna propozycja dla miłośników historii oraz dla tych, którzy pragną pozostawić swój ślad w kamienicy.

W ramach organizowanych u nas wydarzeń można posłuchać opowieści o historii kamienic, ich architekturze czy życiu codziennym dawnych mieszkańców. To doskonała okazja do zgłębienia wiedzy o przeszłości miasta oraz do wymiany doświadczeń związanych z odkrywaniem tajemnic starych budynków. Znajdują się tu wyjątkowe albumy i książki o Szczecinie, dzięki którym można przenieść się w czasie.

Piękno szczecińskich kamienic

Kamienica w Lesie to miejsce, które z pewnością zainteresuje zarówno mieszkańców Szczecina, jak i turystów odwiedzających nasze miasto. To przestrzeń pełna historii, kultury i niezwykłych opowieści, które warto poznać, by jeszcze bardziej docenić piękno szczecińskich kamienic. Wszystkie informacje o spotkaniach dostępne są na profilu na Instagramie i Facebooku @pocztowa19kamienicawlesie. Zapraszamy do odwiedzenia naszej kamienicy w Szczecinie.